Polska odsłona 24. Festiwalu Jazz Jantar będzie w maju 2021 r.

Miały być w marcu, będą w maju. 13 - 16.05.2021 - 4 dni koncertowe prezentujące najciekawszych wykonawców - naszym zdaniem - na polskiej scenie jazzowej. Będą premiery i będzie okazja usłyszeć na żywo muzykę z albumów, które powstały w 2020 roku.

Koncerty odbędą się w obowiązującym w połowie maja reżimie sanitarnym - wierzymy, że z udziałem publiczności. Będą także transmitowane w internecie. 
Aktualności, komunikaty będą pojawiać się w tym wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/198949611780571/  w zakładce DYSKUSJA, a program w opisie wydarzenia.

Kolejne odsłony 24. #jazzjantar z udziałem zagranicznych w lipcu i jesienią.

A oto pierwszy wykonawca - majową odsłonę Festiwalu Jazz Jantar 16.05.2021 zamknie koncert Diomede Feat. Hubert Zemler z programem z albumu „Przyśpiewki” (skład: Grzegorz Tarwid - fortepian, instrumenty klawiszowe / Tomasz Markanicz – saksofon / Hubert Zemler – perkusja)
Bartek Chaciński: przetwarzany temat ludowy się pojawia – choćby w finale płyty w partiach saksofonu, to podany jest na tacy nowocześnie brzmiącej muzyki, która nie boi się powtarzalności, a nawet prostoty, gra barwą, fakturą i dynamiką.  
Poza tym – żadnych łzawych powrotów, wierzb rosochatych ani pól rzepaku. Przeciwnie. Już promujące album Leje jest Polish jazzem w wersji nowoczesnej, rymującym się nie z twórczością Namysłowskiego, tylko z ostatnim albumem Kuby Więcka. I podobnie przebojowym. Granym z pianistyczną energią i nerwem charakterystycznym bardziej dla Maseckiego niż Możdżera
. (Polifonia.blog.polityka.pl / 2.06.2020)
 

News