Polska odsłona 24. Festiwalu Jazz Jantar w maju 2021

Koncert pianisty Dominika Wani otworzy 13 maja wiosenną, polską odsłonę 24. Festiwalu Jazz Jantar. „Lonely Shadows to pierwszy solowy album w ECM nagrany przez Dominika Wanię, muzyka o uderzającej oryginalności. Wrażliwość pianisty na wydobycie dźwięku, jego barwę i fakturę, wywodzi się z jego klasycznego wykształcenia, ale cechuje go także niesamowity instynkt improwizatorski, skupiający się na szczególe muzyki budowanej tu i teraz, z immanentnym wyczuciem struktury.” (rmfclassic.pl)
 

Tego samego dnia wystąpi trio znane festiwalowej publiczności: Gadt, Chojnacki, Gradziuk (skład: Zbigniew Chojnacki – akordeon, elektronika / Krzysztof Gradziuk – perkusja / Anna Gadt – głos). Zagrają nowy materiał „Renaissance Gesualdo”, inspirowany i bezpośrednio nawiązujący do twórczości Carlo Gesualdo da Venosy, włoskiego kompozytora epoki renesansu. Postaci nietuzinkowej i kontrowersyjnej, do którego twórczości odwoływali się m.in.: Monteverdi i Jan Sebastian Bach.

Z kolei w niedzielę 16 maja czeka nas premiera materiału „Non-Simultaneous Double Squeeze” przygotowana przez pianistę Mateusza Gawędę i perkusistę Łukasza Stworzewicza.

Koncerty odbędą się w obowiązującym w połowie maja reżimie sanitarnym - wierzymy, że z udziałem publiczności. Będą także transmitowane w internecie. 
Aktualności, komunikaty będą pojawiać się w tym wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/198949611780571/  w zakładce DYSKUSJA, a program w opisie wydarzenia.
 

Aktualności