trio_io / New Animals

trio_io / New Animals

30 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu
55 zł – zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
60 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

Informacja o karnetach

30 zł , 55 zł, 60 zł
Kup bilet

trio_io / New Animals


  • 29.10.2021 | 20:00

  • Skład

    trio_io / New Animals / Avant Days / premiera

    Zofia Ilnicka – flet / Łukasz Marciniak – gitara / Jakub Wosik – skrzypce


Na Festiwalu Jazz Jantar zadebiutuje trio_io - elektro-akustyczny skład, grający współczesną muzykę kameralną w połączeniu ze swobodną improwizacją. Muzycy zaprezentują wybrane utwory z albumu „Waves” oraz premierowo nowe kompozycje, które ukażą się na „New Animals”.

„Trójka młodych, polskich muzyków proponuje intrygujący melanż post-gatunkowej, inteligentnie zdefiniowanej improwizacji. Radzą sobie z tą pokrętną materią niezwykle przebiegle, a nic, co boskie, nie jest im obce. Niemal trzy kwadranse zmysłowej zabawy w dźwięk, w dziewięciu częściach, opatrzonych tytułami. (…) Skrzypce i flet jakby śpiewały, gitara rozdziera szaty pod nimi, a aura oniryzmu zmysłowo pożera narrację. Druga pieśń stawia na suchą akustykę. Bukiet dźwięków najrozmaitszych – drżenie struny, tuba fletu, gryf gitary, przedmioty. Wolna kameralistyka na otwartej przestrzeni. Garść mikrofaz, pytania i odpowiedzi.” – tak poetycko recenzował pierwszy album tria Andrzej Nowak na portalu polish-jazz.blogspot

Zespół, który tworzą muzycy, mający w centrum zainteresowań muzykę współczesną i improwizowaną: dwoje absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej flecistka Zofia Ilnicka i skrzypek Jakub Wosik oraz gitarzysta Łukasz Marciniak.

premiera
Sygnowane: Avant Days