Zhenya Strigalev presents JZ / Disrespectful

Zhenya Strigalev presents JZ / Disrespectful

Bilety obejmują dwa koncerty

45 zł – ulgowe

85 zł – zniżka Karta do Kultury 
90 zł – bez zniżek 

 

Informacja o karnetach

Zhenya Strigalev presents JZ / Disrespectful


  • Sala Suwnicowa
  • 22.10.2022 | 20:00

  • Skład

    Zhenya Strigalev – saksofon, Jamie Murray - perkusja


Murray i Strigalev to idealne muzyczne małżeństwo - obydwaj mają upodobania do surowego, współczesnego tworzenia bitów i freejazzowej anarchii; a w dodatku specjalista od altowego saksofonu nigdy nie zapomina o lojalności Birdowi czy Ornettowi - tak o debiutanckim albumie duetu (wydanym jeszcze pod szyldem JZ Replacement "Disrespectful") można było przeczytać na łamach Jazzwise. Choć Strigalev i Murray działają razem od niedawna, nie są jednak nowicjuszami.

Saksofonista Zhenya Strigalev doświadczenie zbierał u boku między innymi Ambrose'a Akinmusire'a, Williama Parkera czy Erica Harlanda; perkusista Jamie Murray chociażby z członkami Sun Ra Arkestra, a trzecią osobą obecną wyłącznie w składzie studyjnym jest producent i basista Tim Lefebvre, współpracownik Davida Bowiego (nagrywał z nim "Blackstar"), Elvisa Costello czy Empire of the Sun. Rezultatem tych wszystkich wpływów jest muzyka czerpiąca z wielu źródeł - od freejazzowej tradycji sięgającej lat 60. ubiegłego stulecia przez hiphopowe rytmy po abstrakcyjne, elektroniczne odgłosy.

Rozpoznawalność JZ na londyńskiej scenie jest coraz większa, a przed rozwijaniem się poza Wielką Brytanią duet powstrzymał wybuch pandemii. Obecnie muzycy pracują nad nowym materiałem, który częściowo będzie można usłyszeć również podczas festiwalu Jazz Jantar, gdzie po raz pierwszy zaprezentują się polskiej publiczności.

 

pierwszy raz w Polsce
Sygnowane: Britain Now