Wojciech Jachna Squad / Earth

Wojciech Jachna Squad / Earth

 Bilety obejmują dwa koncerty

35 zł – ulgowe

60 zł – zniżka Karta do Kultury 
70 zł – bez zniżek 

Informacja o karnetach

Wojciech Jachna Squad / Earth


  • Sala Suwnicowa
  • 25.03.2022 | 20:00

  • Skład

    Wojciech Jachna – trąbka, flugelhorn, Marek Malinowski – gitara, Jacek Cichocki – fortepian, Vermona, Moog synthesizer, organy Crumar, Antoni Olszewski – kontrabas, Mateusz Krawczyk – perkusja, perkusjonalia


Tym znakomitym składem dowodzi Wojciech Jachna - trębacz i improwizator. Absolwent Jazzu i muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W jego dorobku znajduje się przeszło 30 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Ensemble, trójmiejskimi Mordami, Jaząbu, czy reegae’owym Dubska. Współtworzy też wiele innych projektów, w przeróżnych konfiguracjach: Jachna/Buhl, Sundial, Jachna/Wójciński, Jachna/Mazurkiewicz/Buhl. W 2018 roku Jachna wydał solową płytę na trąbkę pt. „Emanacje”, a dwa lata później opublikował pierwszy krążek Wojciech Jachna Squad „Elements” nakładem krakowskiej wytwórni Audio Cave. Squad Jachny to    Marek Malinowski – (gitara), Jacek Cichocki – (fortepian, Vermona, Moog synthesizer, organy Crumar), Paweł Urowski – (kontrabas) i Mateusz Krawczyk – (perkusja, perkusjonalia).

Jachna świetnie gra quasi-solo z akompaniamentem skromnej perkusji, do duetu dołącza kontrabas i kompozycja staje się totalnie gęsta.– Piotr Strzemieczny / FYH!

Mainstreamowo wręcz przystępna, komunikatywna i nadająca się do słuchania ciurkiem od rana do nocy w domowym biurze – całkiem głośno, nawet z rodziną w tle. – Bartek Chaciński / Polifonia.

25 lutego 2022 r. będzie miał premierę kolejny album w dorobku Squadu „Earth” (Audio Cave). Wojciech Jachna i jego przyjaciele jeszcze śmielej sięgają tu po elektronikę czy hipnotyzujące groove’y, nie stroniąc od brzmień sprzed kilku dekad. Awangardowe frazy z wielką swobodą mieszają się z wpadającym w ucho tematem. Lider poświęcił też dużo pracy nad samym brzmieniem kompozycji z „Earth”, które zostały nagrane w „legendarnym” TONN STUDIO. „Earth” podszyta jest niepewnością, jak można się łatwo domyśli - m.in. o losy naszej planety, o czym opowiada Wojciech Jachna: Płyta „Earth” to niepokój o Ziemię, o wszystko co dookoła. Wszystkich niepokoi obecna sytuacja naszej planety, a jednocześnie nikt z tego plastikowego kółka nie potrafi wyskoczyć. Ta płyta to również zaduma nad powracającymi na całym świecie totalitaryzmami czy wszechobecną pogonią za pieniądzem. „Earth” jest refleksją nad tym wszystkim. Jest też oczekiwaniem, choć w sumie nawet nie wiemy na co. Może następne pokolenia zrobią coś sensownego?  

 

Premiera
Avant Days