Tytus & The Left-Handers / Middle Hand

Tytus & The Left-Handers / Middle Hand

Karnety (1-dniowe) są ważne na dwa koncerty: 40 zł – ulgowe / 75 zł – na Kartę do Kultury / 80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

Tytus & The Left-Handers / Middle Hand


  • 12.05.2024 | 19:00

  • Skład

    Tytus Długołęcki – gitara basowa, Jan Okoński – gitara elektryczna, Wojciech Dramiński - perkusja


Debiutanckim album warszawskiego tria Tytus & The Left-Handers - wydany na początku stycznia 2024 roku - powstał jako międzygatunkowy eksperyment, w ramach którego każdy z muzyków miał skomponować dwa utwory i bazować na odmiennych, indywidualnych inspiracjach. Rezultat oscyluje pomiędzy free jazzem a rockiem psychodelicznym z dużą dawką hałaśliwej, przesterowanej gitary elektrycznej, która może przywodzić na myśl między innymi dokonania Franka Zappy, dynamiczną grą na perkusji rodem z końca lat 60. i wyraźnie zaznaczonym, głęboki basem.
Tytus Długołęcki - lider tria - z rodzimą sceną psychodeliczną związany jest od kilku lat jako muzyk projektów The Cosmic Pilgrims, D.P.D Trio, Dreamless Night i Electric Bucket (w większości z nich pełni funkcję gitarzysty), ale The Left-Handers to jego pierwszy zwrot ku rewirom fusion, inspirowanym w dużym stopniu skandynawskim jazz-rockiem z lat 70. - zespołami Mendoza, Egba czy Saluki. Da się w tej muzyce doszukać również wpływów sięgających tego samego miejsca i tych samych czasów, ale w bardziej halucynogennym wydaniu, chociażby spod znaku szwedzkich Rävjunk i Älgarnas Trädgård. Sam o pierwszym materiale tego projektu opowiadał:
Na długich improwizowanych formach przemierzamy takie muzyczne krainy jak funk, blues, dub czy psychodelia. To, co łączy wszystkie utwory to pokręcone jazzowe zagrywki Jana, dynamiczna i transowa gra na perkusji Wojtka i twardy uziemiający wszystko bas serwowany przeze mnie. "Middle Hand" to bardzo luźne spojrzenie na jazz, bez snobizmu i napinki, za to z dużą dawką luzu, humoru i przełamywania barier gatunkowych.

Młoda Polska