Tryp Tych Tryo / Warsaw Conjunction

Tryp Tych Tryo / Warsaw Conjunction

Karnety (1-dniowe): 30 zł – ulgowe / 55 zł – na Kartę do Kultury / 60 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

Tryp Tych Tryo / Warsaw Conjunction


  • Sala Suwnicowa
  • 14.07.2024 | 19:00

  • Skład

    Tryp Trycho Trio: Wojtek Mazolewski, Tamar Osborn, Sarathy Korwar / Warsaw Conjunction

    Wojtek Mazolewski - kontrabas elektryczny i akustyczny, Tamar Osborn - flet, saksofon barytonowy i samplery, Sarathy Korwar - perkusja


Wojtek Mazolewski od wielu lat nie tylko z zainteresowaniem spogląda na młodą scenę brytyjskiego jazzu, ale również poznaje ją od podszewki, dostrzegając, jak bardzo jej energia i zapał tamtejszych muzyków przypominają to, co działo się niegdyś w yassie. W wywiadzie dla portalu Soundrive opowiadał: „Scena londyńska jest bardzo podobna do tego, co działo się w latach 90. w Trójmieście czy w Bydgoszczy, jeżeli chodzi o muzykę improwizowaną. Jest wiele podobnie myślących osób w tym samym czasie i na tej samej przestrzeni, a to zawsze jest bardzo inspirujące”.

Tryp Tych Tryo to zespół, który skojarzenie przekształca w żywą materię. Mazolewski - jedna z kluczowych postaci yassu - założył go wraz z saksofonistką Tamar Osborn i perkusistą Natcyetem Wakilim, dwiema postaciami z kolejnej, równie ambitnej fali brytyjskiego jazzu, które obecne są na scenie od niedawna, ale już mogą się pochwalić sukcesami i grą wraz z takimi zespołami/artystami, jak Nok Cultural Ensemble, Sons of Kemet, Collocutor czy Rosa Brunello. Ich współpracę lider tria opisał słowami: „Opierając się na improwizacji w studiu, trójka muzyków zderza się i gotuje na wolnym ogniu z lokalnymi i globalnymi korzeniami, wyrażając się od biografii po zbiorową świadomość”.

Z założenia skład Tryp Tych Tryo ma ewoluować, o czym będzie się można przekonać już podczas koncertu na Jazz Jantar, gdzie za perkusją zasiądzie Sarathy Korwar - uznany muzyk urodzony w Stanach Zjednoczonych, pochodzący z Indii, od lat mieszkający w Londynie i odważnie łączący jazz z wpływami zaczerpniętymi z hip-hopu oraz muzyki elektronicznej. O jego ostatnim albumie („Kalak” z 2022 roku) na łamach magazynu Mojo można było przeczytać: „Korwar czerpie z różnorodności indyjskiej diaspory poprzez niektóre ze swoich najbardziej urzekających, bezpośrednich i pomysłowych kompozycji. Nie po raz pierwszy podniósł poprzeczkę”.