The Necks / Travel

The Necks / Travel

60 zł – ulgowe* / 110 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury / 120 zł – bez zniżek

BILETY WYPRZEDANE !

Informacja o karnetach

120 zł
Kup bilet

The Necks / Travel


  • Sala Suwnicowa
  • 09.11.2023 | 20:30

  • Skład

    The Necks / Travel / Avant Days / polska premiera
    Chris Abrahams - fortepian; Tony Buck - perkusja; Lloyd Swanton - kontrabas


Po dziesięciu latach - z dokładnością co do dnia i miesiąca - The Necks ponownie wystąpi na scenie festiwalu Jazz Jantar, ale w międzyczasie australijskie trio zdążyło nagrać sześć albumów, rozwinąć swoje brzmienie i wzbogacić o kolejne eksperymenty, więc na tym zbieżności się kończą - to będzie zupełnie inny koncert. Niezmiennie oparty o hipnotyczne powtórzenia immanentne dla brzmienia zespołu, ale wzbogacony doświadczeniami zbieranymi od ponad trzech i pół dekady.
Recenzję "Travel" Bartek Chaciński z Polityki rozpoczął od podkreślenia, że The Necks to jeden z jego ulubionych zespołów, a później dodał: "Nie dość, że jak zwykle nagrania The Necks są ćwiczeniami ze skupienia, pozwalają przeprogramować myślenie o muzyce, na nowo zachwycić się tym, że można słuchać w innym tempie, to jeszcze pozostawiają w tej wersji pewien niedosyt i zręcznie opowiadają historię zespołu".
"Travel" jest dziewiętnastym albumem w dorobku Australijczyków, a powstał w ramach rutyny, jaką muzycy w ostatnim czasie narzucili sobie - zaczynanie dnia od dwudziestominutowej improwizacji. Podczas festiwalu Jazz Jantar polska publiczność usłyszy jego zawartość na scenie po raz pierwszy, oczywiście w wersjach wzbogaconych przez dalsze improwizowanie wokół wyjściowych tematów.
 

polska premiera
Avant Days