The Lovecraft Sextet

The Lovecraft Sextet

1-dniowe karnety:

40 zł – ulgowe* / 75 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury / 80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

The Lovecraft Sextet


  • 29.10.2023 | 20:30

  • Skład

    The Lovecraft Sextet / The Horror Cosmic
    Jason Köhnen – elektronika, syntezatory, magic box, Balazs Pandi – perkusja, Colin Webster – saksofon, Jean Christophe Bournine - kontrabas
     


Darkjazz rzadko pojawia się na jazzowych festiwalach, częściej można na niego natrafić na wydarzeniach związanych z post-metalem (chociażby na słynnym Roadburn Festival), bo mrok nie jest nastrojem, na jaki w historii jazzu często można natrafić. Jazz może być wściekły, może być przygnębiający czy melancholijny, ale rzadko jest mroczny, a na Jazz Jantar jako pierwszy tego rodzaju festiwal w Polsce sięgnęliśmy po ten niewielki podgatunek, zapraszając w 2018 roku projekt The Thing With Five Eyes. Jesienią jego lider, Jason Köhnen, powróci do nas z najnowszym zespołem, The Lovecraft Sextet.
 

Köhnen zna darkjazz jak mało kto, to w końcu on ukuł to określenie, a w przeszłości współtworzył The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble oraz The Mount Fuji Doomjazz Corporation. Wciąż próbuje jednak rozwijać jego znaczenie, zamiast grzęznąć w raz zdefiniowanej konwencji, czego kolejne projekty są najlepszymi dowodami. O "Miserere" - ubiegłorocznym albumie The Lovecraft Sextet - w serwisie Angry Metal Guy można było przeczytać: "Niewiele dzieje się w jego warstwie dynamicznej, kiedy fale syntezatorowych dźwięków powodowanych prądami nieszczęścia i szaleństwa wylewają się na słuchaczy, ale szybko można się przekonać, że ta symfonia jest w stanie zabrać nas w wyjątkową podróż. Dla osób o otwartych głowach to będzie podróż, którą zdecydowanie warto odbyć".


W październiku The Lovecraft Sextet opublikuje czwarty album, "The Horror Cosmic" - jego tematyka dodatkowo pogłębia inspirację stojącą za nazwą zespołu, czyli odwołania do opowieści grozy i fantasy autorstwa H.P. Lovecrafta. Podczas festiwalu Jazz Jantar The Lovecraft Sextet po raz pierwszy wystąpi w Polsce, a nowy materiał wykona na żywo w zaledwie dwa dni po jego premierze.
 

pierwszy raz w Polsce
Avant Days