Sundial Trio / IV

Sundial Trio / IV

Bilety obejmują dwa koncerty

40 zł – ulgowe

75 zł – zniżka Karta do Kultury 
80 zł – bez zniżek 

Informacja o karnetach

Sundial Trio / IV


  • Sala Suwnicowa
  • 17.03.2023 | 20:00

  • Skład

    Grzegorz Tarwid – fortepian, Wojciech Jachna – trabka i kornet, Krzysztof Szmanda – perkusja i instrumenty perkusyjne.


Zespoły firmowane przez trębacza Wojciecha Jachnę (lub z jego udziałem) systematycznie pojawiają się na scenie Sali Suwnicowej Klubu Żak.

„Nie ma wątpliwości, że zespół przez lata wypracował charakterystyczne brzmienie. Szkicowe kompozycje oddające pole kolektywnej improwizacji, minimalizm środków, operowanie ciszą i mglista aura zdefiniowały styl obecny na kolejnych płytach. Na najnowszej z nich muzyka jest jednak gęstsza, bardziej skomplikowana, a przez to jeszcze ciekawsza. (…) potencjał tria daleki jest od wyczerpania. IV potwierdza słuszność tego założenia. Nie wiem, czy decydując się na współpracę, muzycy mieli świadomość, jak daleko ich ona zaprowadzi, ale miejmy nadzieję, że to jeszcze nie koniec ich wzajemnego inspirowania się. Kto by się spodziewał, że zainicjowane przed ośmioma laty spotkanie, jak pisał Tomasz Łuczak, „Wojciecha Jachny i dwóch nieopierzonych młodzieńców”, zapoczątkuje jeden z najciekawszych projektów na polskiej scenie jazzowej?” / Jakub Krukowski / jazzpress.pl

A Marek Romański na łamach Audiovideo  pisał: „Jeżeli chcecie postawić pierwszy krok w świecie muzyki improwizowanej, ale boicie się, że okaże się nieprzystępna i zbyt trudna, sięgnijcie po Sundial Trio”.

Teraz Polska