Sultan Stevenson / Faithful One

Sultan Stevenson / Faithful One

Karnety (1-dniowe): 40 zł – ulgowe / 75 zł – na Kartę do Kultury / 80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

Sultan Stevenson / Faithful One


  • Sala Suwnicowa
  • 13.07.2024 | 21:30

  • Skład

    Sultan Stevenson / Faithful One 

    Sultan Stevenson - fortepian, syntezator, Jacob Gryn - gitara basowa, Joel Waters - perkusja, Josh Short - trąbka


Kulturowy miszmasz został wyraźnie podkreślony w muzyce Sultana Stevensona, którego z jednej strony inspirują wielcy jazzowi pianiści – McCoy Tyner, Geri Allen czy Herbie Hancock – a z drugiej sięga po funk, hip-hop i muzykę karaibską, bo właśnie do niej sięgają jego korzenie.

„Żywe, dramatyczne dzieło, melodyjne i wolne od dysonansów, pełne zarówno światła, jak i cienia, a także przepełnione siłą i pewnością siebie, jakimi cechują się znacznie bardziej doświadczeni muzycy” – tak portal Jazzwise opisał „Faithful One”, pierwszy album Stevensona, wydany w zeszłym roku przez cenione Whirlwind Recordings, z którym współpracują między innymi Lakecia Benjamin, Rudresh Mahanthappa, Marta Sánchez czy Wojtek Mazolewski. W konkluzji recenzji opublikowanej na UK Jazz News padły zresztą – miejmy nadzieję prorocze – słowa: „Kiedy ostatnio pisałem o debiutanckim albumie wydanym przez Whirlwind Recordings, była to Samara Joy i spójrzcie, jak dobrze sobie radzi, ma na koncie między innymi dwie nagrody Grammy. Ta historia może się tutaj powtórzyć”.

Stevenson to – podobnie jak Cassius Cobbson – jedna z najciekawszych postaci kolejnej fali młodych brytyjskich muzyków jazzowych. Prywatnie są przyjaciółmi i nalegali na występ tego samego wieczoru, zapewniając, że będzie to przeżycie, jakiego publiczność Jazz Jantar długo nie zapomni.


 

pierwszy raz w Polsce 
Britain.Now