S.E.A. Trio

S.E.A. Trio

Karnety (1-dniowe):

40 zł – ulgowe

75 zł – na Kartę do Kultury

80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

80 zł – bez zniżek
Kup bilet

S.E.A. Trio


  • 15.03.2024 | 20:00

  • Skład

    S.E.A. Trio 

    Dominik Bukowski – wibrafon, Piotr Lemańczyk – kontrabas, Krzysztof Gradziuk – perkusja, zabawki


S. E. A. Trio (Sonorism, Expression, Ascenticism) to zespół muzycznych indywidualności wykonujący autorskie kompozycje trzech muzyków doskonale znanych publiczności jazzjantarowej. Trio nawiązuje zarówno do klasycznych form i harmonii występujących w muzyce jazzowej, jak i do muzyki współczesnej. Niemałą inspirację stanowi także muzyka ludowa, której wpływów można się doszukać w kilku wykonywanych przez zespół kompozycjach.

 

Na nasze pytanie: Ciekawe jest też to, że znasz się z Piotrem Lemańczykiem i Krzysztofem Gradziukiem nie od dziś, z Piotrem nagrałeś już szereg albumów, a jednak mówisz o S. E. A. Trio jak o czymś bardzo świeżym, jakby pojawiła się jakaś nowa energia. Czy to jest kwestia tego, że oprócz wspólnej gry, każdy z was ma swoje projekty, występujecie też w innych projektach, więc chociaż ponownie spotykacie się jako te same osoby, jesteście już trochę innymi muzykami.
Dominik Bukowski odpowiada: To ma kluczowe znaczenie. Doświadczenia, jakie zdobywamy gdzie indziej, później na własny sposób przekuwane, a także prowadzenie własnych zespołów to dwa bardzo istotne czynniki. Wieloletnia współpraca z Piotrem w różnych kontekstach stylistycznych tak naprawdę jedynie pomaga, często rozumiemy się bez słów, dzięki czemu z większą łatwością możemy odkrywać coś nowego. Oprócz tego, że dobrze się rozumiemy i nie jest to skład zrobiony na zamówienie, tylko rezultat naszej własnej potrzeby, pomaga też odrobinę odmienny sposób rozumienia muzyki. Jestem pewien, że inaczej rozumiem muzykę i inaczej do niej podchodzę, niż dziesięć-dwadzieścia lat temu. Trudno byłoby stwierdzić, na czym dokładnie polega ta zmiana, ale nie mam wątpliwości co do tego, że inaczej obecnie czuję muzykę i wydaje mi się, że to inne odczuwanie zostało wyrażone w tym trio.
 

premiera
Teraz Polska