Ninja Episkopat

Ninja Episkopat

Karnety (1-dniowe):

40 zł – ulgowe

75 zł – na Kartę do Kultury

80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

Ninja Episkopat


  • Sala Suwnicowa
  • 16.03.2024 | 20:00

  • Skład

    Ninja Episkopat / All Thoughts Are Bad Thoughts 

    Patrycja Wybrańczyk – perkusja, Alex Clov – saksofon, Igor Wiśniewski - gitara elektryczna
     


"Nieślubne dziecko pandemii, social mediów i wszechogarniającej nudy" - tak opisuje siebie trio złożone z Patrycji Wybrańczyk (O.N.E., PESH); Aleksa Clova (Niechęć, Nucleon) oraz Igora Wiśniewskiego. Zespół powstał w trakcie pandemii i przez chwilę szukał najodpowiedniejszej dla osób o tak bardzo różnorodnych doświadczeniach formy wyrazu. Clov w wywiadzie dla portalu Soundrive wspominał: "Kierowały nami różne idee, które z czasem zmieniały się. Na początku graliśmy przede wszystkim free jazz, później zaczęły przychodzić pierwsze kompozycje, mocno zakorzenione w nowojorskim graniu - z długimi, skomplikowanymi tematami. [...] Po jakimś czasie wyjechałem do Kopenhagi kontynuować studia i w okolicach listopada zadzwoniłem do Mojżesza, żeby mu powiedzieć: »Stary, musimy zmienić koncepcję zespołu. Nikomu nie chce się uczyć i grać tych trudnych kompozycji, zróbmy coś prostszego, postawmy na elektronikę i większy luz«".

Na debiutanckim albumie (wydanym pod koniec 2023 roku "All Thoughts Are Bad Thoughts") faktycznie obok wpływów jazzowych, wyraźnie słychać elektronikę, a także rock pod przeróżnymi postaciami - od bardziej agresywnego po nastrojowy. Ta zaskakująca niejednorodność została podkreślona w recenzji wydawnictwa na portalu Nowa Muzyka: "Sprawiają wrażenie jakby spotkali się z postanowieniem: Tylko nie grajmy jazzu, ale im to nie wyszło. I dobrze. Poważniej rzecz ujmując, ich muzyka jest mocno inspirowana tym, co przez ostatnie lata działo się na polskiej i brytyjskiej scenie". W konkluzji tekstu opublikowanego w Laboratorium Muzycznych Fuzji można było natomiast przeczytać: "Już teraz można przewidywać, że będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce. Album, który nie tylko pokazuje talent i różnorodność jego twórców, stanowi także komentarz do otaczającej nas rzeczywistości".

Podczas festiwalu Jazz Jantar trio Ninja Episkopat po raz pierwszy wykona muzykę z "All Thoughts Are Bad Thoughts" w Trójmieście.

Teraz Polska