Myra Melford’s Fire And Water Quintet

Myra Melford’s Fire And Water Quintet

50 zł – ulgowe* /  95 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury / 100 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

100 zł
Kup bilet

Myra Melford’s Fire And Water Quintet


  • 18.11.2023 | 21:30

  • Skład

    Myra Melford’s Fire And Water Quintet

    Myra Melford - fortepian, Ingrid Laubrock – saksofon, Mary Halvorson – gitara, Tomeka Reid – wiolonczela, Lesley Mok - perkusja


W świecie muzyki improwizowanej tzw. supergrupy wydają się czasem niemal codziennością. W końcu w przestrzeni jest wielu niezwykłych artystów i, co zrozumiałe, często chcą współpracować. Jednak grupa, którą zebrała tu uznana pianistka i kompozytorka Myra Melford – z Mary Halvorson na gitarze, Ingrid Laubrock na saksofonie sopranowym i tenorowym, Tomeką Reid na wiolonczeli i Susie Ibarra na perkusji i perkusji (na koncercie w Żaku wystąpi Lesley Mok) – ożywia ten zmęczony frazes świeżym znaczeniem. Każda z nich ma imponujący dorobek jako liderka własnego zespołu, każda w dorobku współpracę ze znakomitymi artystami, a Melford współpracowała już wcześniej z nimi wszystkimi, ale nigdy razem. (…)

Są muzycy, którzy niosą uniwersalne posłannictwo prawdy, piękna i dobra w prosty i naturalny sposób. Taką osobą jest Myra Melford… Nowy zespół składa się z piątki wybornych improwizatorek. (…) Melford i jej fortepian są jednością, słychać to każdym momencie, gdy dołożymy do tego potężne stężenie inspiracji i osobowości, wszystko ujęte w zupełnie niezwykły obraz, otrzymujemy arcydzieło muzyki improwizowanej.” 

Natalia Weiner / multikulti.com

 

polska premiera
Avant Days