Mateusz Gawęda Solo / Overnight Spells

Mateusz Gawęda Solo / Overnight Spells

Bilety obejmują dwa koncerty

40 zł – ulgowe

75 zł – zniżka Karta do Kultury 
80 zł – bez zniżek 

 

Informacja o karnetach

Mateusz Gawęda Solo / Overnight Spells


  • Sala Suwnicowa
  • 18.03.2023 | 20:00

  • Skład

    Mateusz Gawęda – fortepian


Mateusz Gawęda: „Tytuł częściowo nawiązuje do albumu Overnight Tales z 2016 roku, który zawiera wiele historii, jakich doświadczyłem będąc dwudziestoparoletnim młodzieńcem. Projekt Overnight Spells zawiera natomiast mnóstwo abstrakcyjnych treści, które towarzyszą mi głównie w snach oraz wyobraźni, od dzieciństwa aż do dziś. Można powiedzieć, że to wspólny mianownik, który jest ze mną od zawsze. Ta muzyka na pewno różni się od mojej dotychczasowej twórczości. Utwory są krótsze niż bywało zazwyczaj, a niektóre fragmenty ociekają prostotą jak nigdy dotąd.”  

Dodajmy, że za wyżej wspomniany album „Overnight Tales” pianista był nominowany do nagrody Fryderyka 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa - Fonograficzny Debiut Roku.

Jantarowej publiczności znany z m.in. projektów, które współtworzy Mateusz Gawęda Trio, Cracow Jazz Collective, Silberman, przez ostatnie lata pokazał nam, jak wspaniale rozwija swój talent. Jak sam mówi inspiracje czerpie głównie z takich muzyków jak Agustí Fernández, Cecil Taylor, Mathew Shipp, Herbie Hancock, Ahmad Jamal, Igor Strawiński czy Wojciech Kilar, ale najbardziej z miłości do muzyki i potrzeby odkrywania świata…

 

premiera
Młoda Polska