Magowie / Zmiana czasu

Magowie / Zmiana czasu

15 zł – ulgowe*

25 zł – zniżka* Karta do Kultury 
30 zł – bez zniżek  

Informacja o karnetach

Magowie / Zmiana czasu


  • Sala Suwnicowa
  • 18.02.2023 | 20:00

  • Skład

    Magowie / Zmiana czasu
    Grzegorz Wiernicki - saksofon altowy, gitara, Michał Małota - saksofon tenorowy, fortepian, flet, Michał Kasperek - perkusja, wokal, Filip "Fifka" Karczmarczyk - gitara basowa

     


WOW :O, Mutantz, Chryste Panie, Wild Books czy Lounge Ryszards - muzycy między innymi tych zespołów połączyli siły pod szyldem Magowie, a na debiutanckim albumie - wydanym na początku grudnia nakładem Instant Classic (wytwórni między innymi Hinode Tapes, The Stubs, Lotto, Lonker See czy różnych wcieleń Alamedy) - wyczarowali fascynujące połączenie spritual jazzu spod znaku Sun Ry z dubem i transowym krautrockiem.

Kwartet dotąd nie występował często, ale tworzą go doświadczeni instrumentaliści od lat związani ze stołeczną sceną improwizowaną. Do materiału z albumu "Zmiana czasu" nie należy się w związku z tym przywiązywać - na scenie każdy z tych utworów przybiera nowe formy i ewoluuje przy spotkaniu z publicznością. "Ideą naszych występów i naszego grania jest wolność, tworzenie przestrzeni akustycznej, w której wszystko może się zdarzyć, w której każdy z nas - zarówno muzyków, jak i odbiorców - może zaistnieć w stu pięćdziesięciu procentach jako człowiek wolny, zdolny do kreacji. Wystarczy jedna myśl, jeden dźwięk, by wszystko odmienić" - przekonują Magowie, a w recenzji na portalu Soundrive można przeczytać: "Podróż przez czasoprzestrzeń w towarzystwie Magów nie będzie odkrywaniem nieznanego, ale tak się akurat złożyło, że za kilka dni minie dokładnie pół wieku, odkąd człowiek po raz ostatni postawił nogę na Księżycu, więc chociaż znamy te rejony, bywamy w nich na tyle rzadko, że każda kolejna wizyta wydaje się pasjonująca i wyjątkowa".

Wolność i nieprzewidywalność to największe atuty zespołu, a w pełni można ich doświadczyć wyłącznie podczas koncertów, czego publiczność festiwalu Jazz Jantar będzie mogła doświadczyć jako jedna z pierwszych.


Relacje z koncertów: facebook.com/JazzJantar

 

 

Avant Days
Premiera