MIDI 4

MIDI 4

Karnety (1-dniowe):

40 zł – ulgowe

75 zł – na Kartę do Kultury

80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

MIDI 4


  • 14.03.2024 | 19:00

  • Skład

    MIDI 4 

    Malina Midera - fortepian, Szymon Kowalik - saksofon tenorowy, Szymon Zalewski – kontrabas, Alan Kapołka – perkusja


MIDI 4, którego liderką jest pianistka Malina Midera to połączenie muzyki improwizowanej, kreatywnej, jazzowej, filmowej, beatowej i łagodnych, subtelnych melodii. Płyta kwartetu to wynik twórczych poszukiwań́ oraz wrażliwości płynącej z zamiłowania do polskich twórców muzyki klasycznej oraz jazzowej, pochodzących głównie z trójmiejskiej sceny. Czerpanie inspiracji i nowych pomysłów jest związane z Gdańskiem, które oferuje muzykom częste koncerty w lokalnych wydarzeniach czy jam session.

 

Malina Midera pianistka, kompozytorka i producentka, związana z trójmiejską sceną. Od  2020 roku tworzy zespół “Klawo” z którym wydała debiutancki album w lipcu 2022 roku. Obecnie studiuje w Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. 

Szymon Kowalik - saksofonista, kompozytor, aranżer, student Akademii Muzycznej w Gdańsku, uczeń saksofonistów Macieja Sikały oraz Macieja Obary. Studiował również w Syddansk Musikkonservatorium w Danii.

Alan Kapołka - perkusista związany ze środowiskiem trójmiejskim, student perkusji jazzowej na łódzkiej akademii. Współtworzy m.in zespoły jak ZIEMIA, Artificialice, El Topo, Grzegorz Kapołka Trio. Laureat II miejsca w kategorii solista - instrumentalista na Blue Note Poznań Competition 2022 oraz Grand Prix (z zespołem ZIEMIA) na Jazz Juniors Competition 2022.

Szymon Zalewski - kontrabasista, producent i artysta techniczny z Gdyni. Absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej. Rozwijał swój styl zakorzeniony w jazzowej tradycji z silną inspiracją post-rockową i improwizatorską w trójmiejskich zespołach: Abyss, bjkt i Sviniarski Orchestra.

premiera
Młoda Polska