Logan Richardson - "Afrofuturism"

Logan Richardson - "Afrofuturism"

60 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu 90 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu 100 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

 

Informacja o karnetach

Bilety na koncerty (obejmują 2 koncerty danego dnia)

60 zł, 90 zł , 100 zł
Kup bilet

Logan Richardson - "Afrofuturism"


  • 24.07.2021 | 21:30

  • Skład

    Logan Richardson - "Afrofuturism" / Polska premiera
    Skład: Logan Richardson - saksofon, Laura Taglialatela - głos; Igor Osypov - gitara; Joe Sanders - kontrabas, Greg Hutchinson - perkusja


"Brzmienie Richardsona na Afrofuturism ma filmowy, narracyjny charakter. Krótsze fragmenty działają jak sygnały do działania w filmach, dłuższe kawałki pozwalają muzyce rozwijać się jak wirującej fali różnorodnych wpływów przypominającej brzmienie "Prime Time" Ornette'a Colemana" - tak ostatni album doskonale znanego publiczności festiwalu Jazz Jantar (między innymi z zespołu Christiana Scotta) Logana Richardsona opisano w serwisie London Jazz News, a przychylnych opinii nie szczędzili także inni dziennikarze. Magazyn Jazzwise podkreślał siłę społeczno-politycznego komentarza wydawnictwa, które nawiązuje do klasowych i rasowych podziałów we współczesnych Stanach Zjednoczonych; z kolei redakcja All About Jazz z zachwytem przyglądała się, jak saksofonista "potrząsa jazzową klatką" i wprawia w osłupienie konserwatywnych słuchaczy.

 

Brytyjski The Times poszedł nawet o krok dalej i nadał albumowi Afrofuturism miano "przyszłości jazzu", ale sam Richardson odnosi się do tego z rezerwą. W rozmowie z portalem Presto Jazz przekonywał, że zbyt często próbuje się za wszelką cenę dookreślić, co może być określane jako jazz, a co na ten tytuł nie zasługuje. "Mam wrażenie, że czasami chodzi bardziej o osiągnięcia naukowe niż o wystarczająco dużą wrażliwość, by pokazać, jakim naprawdę się jest. Postanowiłem nie ograniczać się w tym zakresie i wyrażać siebie w pełni - raz mogę grać mglistą balladę, a chwilę później coś przypominającego Prince'a z późnych lat 80." - przekonuje.

Jak brzmi przyszłość według Logana Richardsona? O tym będzie można się przekonać podczas letniej odsłony festiwalu Jazz Jantar, gdzie utwory z albumu Afrofuturism doczekają się polskiej premiery.