LIUN + The Science Fiction Band - Live Orchestra

LIUN + The Science Fiction Band - Live Orchestra

1-dniowe karnety:

50 zł – ulgowe* / 95 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury / 100 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

100 zł
Kup bilet

LIUN + The Science Fiction Band - Live Orchestra


  • 27.10.2023 | 20:00

  • Skład

    LIUN + The Science Fiction Band - Live Orchestra / Lily of the Nile

    Lucia Cadotsch - wokal, syntezator, Wanja Slavin - flet, klarnet, syntezator, saksofon, Kati Brien - flet, klarnet, saksofon, Phillip Dornbusch - flet, klarnet, saksofon, Magnus Schriefl - trąbka, Johannes Lauer - puzon, Janning Trumann - puzon, Mark Pringle - fortepian, Matthias Pichler - kontrabas, Fabian Rösch - perkusja


LIUN + The Science Fiction Band - Live Orchestra

Pochodząca ze Szwajcarii wokalistka Lucia Cadotsch po raz pierwszy wystąpiła w Klubie Żak w 2021 roku, wówczas z triem, w skład którego wchodzili saksofonista Otis Sandsjö oraz Petter Eldh i Kit Downes, którzy na festiwalach Jazz Jantar i Dni Muzyki Nowej prezentowali się już kilkukrotnie z innymi projektami. Cadotsch wróci do Gdańska dopiero tej jesieni, ale będzie to powrót z rozmachem, bo w towarzystwie złożonego z szeregu instrumentów dętych i syntezatorów The Science Fiction Band.

Fundament brzmienia wypracowanego wraz z kompozytorem Wanją Slavinem stanowi jazz, ale w tych monumentalnych utworach można odnaleźć również elementy ambitnego art popu, progresywnego soulu czy muzyki filmowej z lat 70. Znaczenie różnego rodzaju nawiązań i muzycznych parafraz w muzyce zespołu podkreślił w recenzji niemiecki serwis Jazzthing: "Chociaż czerpią z przeszłości, osadzają ją w nowym, świeżym kontekście. Jeżeli wsłuchacie się w te urzekające, tęsknie odśpiewane utwory z misternymi, pulsującymi beatami i brylującymi syntezatorami, otworzy się przed wami stylistycznie wolny świat muzyki, w którym pop i awangarda radośnie tańczą ze sobą ramię w ramię".

Ubiegłoroczny "Lily of the Nile" to wyjątkowe przedsięwzięcie, bo swoisty odwrotny album z remiksami. Utwory nagrane przede wszystkim za pomocą komputera z debiutanckiego "Time Rewind" zostały na nim zaaranżowane na orkiestrę, elektronikę przeobrażono w brzmienie akustyczne, a rezultat po raz pierwszy w Polsce usłyszymy podczas festiwalu Jazz Jantar.
 

pierwszy raz w Polsce
All That Jazz