Kuhn Fu

Kuhn Fu

Karnety (1-dniowe) są ważne na dwa koncerty: 40 zł – ulgowe / 75 zł – na Kartę do Kultury / 80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

Kuhn Fu


  • 10.05.2024 | 21:30

  • Skład

    Christian Achim Kühn - gitara elektryczna, Frank Gratkowski - saksofon altowy, klarnet, flet, Mateusz Rybicki - saksofon tenorowy, klarnet, Sofia Salvo - saksofon barytonowy, Ziv Taubenfeld - klarnet basowy, Esat Ekincioglu - gitara basowa, George Hadow - perkusja
     


Nazwa Kuhn Fu odnosi się nie tylko do sztuki, ale również do walki, bo ten międzynarodowy, rezydujący w Niemczech septet konfrontuje ze sobą wszystko od free jazzu przez metalowe riffy i kabaret po inspiracje Frankiem Zappą, Bertoltem Brechtem i Montym Pythonem.

Tak liczne i nietypowe inspiracje to pokłosie doświadczeń lidera grupy, Christiana Kühna, który z początku wiązał swoją muzyczną drogę z rockiem spod znaku Led Zeppelin i innych klasyków z końca lat 60. Jego Peter Pan's Earthband było ambitnym przedsięwzięciem, ale odniosło dotkliwą porażkę, w konsekwencji czego niemiecki gitarzysta nieomal całkowicie porzucił grę na instrumencie. Z początku zmagał się z depresją, ale ostatecznie postawił wszystko na jedną kartę - wyjechał studiować jazz w Holandii i tam odkrył nową pasję, a także poznał przyszłych członków Kuhn Fu.

Od 2012 roku zespół wydał cztery albumy studyjne i jeden koncertowy, zagrał ponad trzysta pięćdziesiąt koncertów w dwudziestu trzech krajach, występował w maleńkich klubach, gdzie ledwo mieścił się na scenie i na dużych festiwalach jazzowych, ale w Polsce po raz pierwszy przedstawi swoją nieoczywistą muzykę dopiero podczas majowej odsłony Jazz Jantar.
 

polska premiera
Jazz Punk Psychedelia