Kinkajous

Kinkajous

Bilety obejmują dwa koncerty

35 zł – ulgowe

60 zł – zniżka Karta do Kultury 
70 zł – bez zniżek 

Informacja o karnetach

Kinkajous


  • Sala Suwnicowa
  • 19.03.2022 | 21:30

  • Skład

    Adrien Cau – saksofon, Benoît Parmentier – perkusja, Maria Chiara Argirò - fortepian/rhodes, Andres Castellanos - gitara basowa, Jack Doherty - syntezator
     


Dzięki wyjątkowemu połączeniu jazzu z elektronicznym brzmieniem, bliskiemu muzyce filmowej, Kinkajous w krótkim czasie zyskało szerokie grono fanów i fanek na lokalnej, brytyjskiej scenie jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu ("Hidden Lines" z 2019 roku). Po premierze drugiego materiału ("Being Waves" z 2021 roku) ich "kosmiczny jazz" dotarł jeszcze dalej - recenzje pełne pochwał zaczęły napływać z obydwu stron Atlantyku.

"Moimi ulubionymi elementami albumu są jego zróżnicowane tekstury i płynne przejścia z syntezatorowo-drone'owego ambientu w jazzowy groove, gdzie duszne pejzaże przemieniają się w przejrzyste melodie, to jak wychodzenie prosto z mgły" - można przeczytać na łamach Jazz Revelations. Z kolei portal Everything is Noise już w pierwszym zdaniu określił nowy album Kinkajous jako jedno z najlepszych jazzowych wydawnictw 2021 roku, a dalej przekonywał, że "trzeba się w pełni zanurzyć w ten album, jeżeli chce się w pełni doświadczyć jego magii".

Kinkajous powstało w Londynie jako duet zainspirowany nu-jazzem spod znaku Jaga Jazzist czy Bonobo, a do wydania pierwszej EP-ki w 2014 roku być może nie doszłoby, gdyby nie oddane grono słuchaczy, którzy za pomocą internetowej zbiórki nagromadzili na ten cel blisko dwa tysiące funtów. Wiele się jednak od tego czasu zmieniło, dzisiaj muzycy kwartetu (czasami kwintetu) uchodzą za czołowych przedstawicieli drugiej fali młodego brytyjskiego jazzu, który kilka lat temu - za sprawą między innymi Sons of Kemet czy Kamaala Williamsa - tchnął w gatunek nowego ducha i spopularyzował jazz poza festiwalami czy mediami wyspecjalizowanymi w tego rodzaju muzyce. Można się w ich twórczość zanurzyć i wyszukiwać subtelne smaczki, ale można też potraktować ją jako doskonały wstęp do pierwszych kontaktów z jazzem.


 

 

Pierwszy raz w Polsce
Sygnowane: Britain.Now