Katharina Ernst

Katharina Ernst

Katharina Ernst


  • 25.10.2020 | 19:00

  • Skład

    Katharina Ernst (Austria) / Extrametric
    Katharina Ernst - perkusja, kalimba, elektronika


Co można zrobić za pomocą wyłącznie zestawu perkusyjnego, przesterowanej kalimby i odrobiny elektroniki? Katharina Ernst udowadnia, że bardzo wiele, z jednej strony poszukując nowych, eksperymentalnych rozwiązań, z drugiej sięgając po rytmy, przy których trudno ustać w bezruchu.

Wiedeńska artystka współpracowała z bardzo różnymi twórcami, od free jazzowych projektów Kena Vandermarka przez uliczny teatr La Compagnie Luc Amoros po elecroclashowe Chicks On Speed. Dopiero jednak na Extrametric - solowym debiucie sprzed dwóch lat - w pełni ukazała własną wizję muzyki, w której najważniejsze są polirytmiczne, polimetryczne, dziwne i chaotyczne struktury oraz pojmowanie redukcji dźwięków jako sposobu na ukazanie ich złożoności.

Ernst występowała w Polsce już kilkukrotnie, między innymi wraz z japońską sekcją rytmiczną tworzoną przez Kazuhisę Uchihashiego oraz Mitsuru Nasuno czy w składzie Vienna Klezmore Orchestra podczas Nocy Klezmerów. Na Jazz Jantar po raz pierwszy przedstawi polskiej publiczności swoje najbardziej osobiste oblicze, czyli twórczość solową.