Johanna Summer

Johanna Summer

Bilety: 50 zł w dniu 23.10.2020 

Johanna Summer i ATT TRIO

Na koncertach obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowani

Informacja o karnetach

Johanna Summer


  • Sala Suwnicowa Klubu Żak / Gdańsk / Grunwaldzka 195/197
  • 23.10.2020 | 20:00

  • Skład

    Johanna Summer - fortepian


Wyjątkowy debiut, godny pochwały w dążeniu do łączenia odmiennych stylów - tak o „Schumann Kaleidoskop”, tegorocznym solowym debiucie Johanny Summer, można było przeczytać na łamach magazynu Downbeat. W jej muzyce pobrzmiewają echa klasycznego repertuaru zainspirowanego przede wszystkim Robertem Schumannem (na albumie można usłyszeć fragmenty jego „Kinderszenen” oraz „Album Für Die Jugend” rozwinięte w autorskie improwizacje), free jazzu, a także popu w nastrojowym, nieco melancholijnym wydaniu.

Summer ledwie dwa lata temu ukończyła studia muzyczne w Dreźnie, a jeszcze przed zdobyciem dyplomu mogła się pochwalić albumem własnego tria - Juvenile oraz szeregiem nagród. To przyciągnęło uwagę krytyków, ale dopiero tegoroczne wydawnictwo okazało się przełomem, co najlepiej uchwycił portal Jazz Blues News, określając pianistkę mianem jednej z największych nadziei niemieckiego jazzu.

Techniczne popisy nie są dla dwudziestopięcioletniej artystki istotnym elementem prowadzenia muzycznej narracji, stawia przede wszystkim na styl przypominający opowiadanie historii, pełen dynamicznych zwrotów akcji, napięcia i fascynującej dramaturgii. Publiczność festiwalu Jazz Jantar będzie natomiast pierwszą w Polsce, która przekona się o tym na żywo.

Pierwszy raz w Polsce