Jerzy Małek Group Gravity

Jerzy Małek Group Gravity

20 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu
35 zł – zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
40 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

 

Informacja o karnetach

Jerzy Małek Group Gravity


  • 11.10.2021 | 20:00

  • Skład

    Jerzy Małek Group / Gravity / Polska Scena Jazzowa

    Jerzy Małek – trąbka / Aga Derlak – fortepian / Wojciech Lichtański – saksofon / Krzysztof Pacan – bas / Sebastian Frankiewicz - perkusja

     


Album „Gravity” ukaże się w listopadzie tego roku. W skład zespołu wchodzą - jak mówi lider, trębacz Jerzy Małek „moi przyjaciele będący obecnie absolutną czołówką w polskim jazzie, posiadający swój indywidualny styl gry: pianistka Aga Derlak, saksofonista Wojciech Lichtański, basista Krzysztof Pacan i perkusista Sebastian Frankiewicz.” A my, mających jeszcze w pamięci świetny występ Krzysztofa Pacana na letniej edycji Festiwalu Jazz Jantar bardzo cieszymy się na ponowne spotkanie z basistą.

Jerzy Małek, wykładowca na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim czy  Wojciechem Karolakiem. Zadebiutował w 2000 roku krążkiem „By Five”, a w  kolejnych latach ukazało się sześć albumów artysty. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do archiwalnych filmów „Huragan” z 1928 roku i „Głupiec tu był” z 1915 r., w 2012 roku był nominowany do nagrody Fryderyk w kategoriach Najlepszy Kompozytor Jazzowy i Jazzowy Muzyk Roku.

Sygnowane: Polska Scena Jazzowa