JAH Trio / Travelers / Młoda Polska

JAH Trio / Travelers / Młoda Polska

Bilety na koncerty (obejmują 2 koncerty)

30 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu
55 zł – zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
60 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

 

Informacja o karnetach

30 zł, 55 zł, 60 zł
Kup bilet

JAH Trio / Travelers / Młoda Polska


  • 31.10.2021 | 20:00

  • Skład

„Kocham jazz dojrzały, jazz wielkich mistrzów, którzy potrafią zaskoczyć i sprawić, że muzyka którą uwielbiam, brzmi jakbym słyszał ją po raz pierwszy w życiu. Na szczęście to się ciągle zdarza. Ciągle w to wierzę. Ale równie ekscytujące dla mnie jest, gdy na scenie pojawia się nowy talent, debiutancka płyta, nowy głos. Daje to nadzieję, że muzyka ciągle żyje, najlepsze ma jeszcze przed sobą, i my wraz z nią. Na pewno taką nadzieję daje debiutancki album "Travellers" JAH Trio. 

O muzykach trudno mi coś powiedzieć poza tym, że są młodzi, wykształceni w bardzo dobrych uczelniach pod okiem wyśmienitych muzyków, zebrali nawet jakieś nagrody, tu i ówdzie. Szczerze mówiąc, w tym momencie jest to nie aż tak ważne, bo wyróżnią się właśnie tą płytą. Która brzmi zupełnie nie jak debiut, a jak materiał nagrany przez dojrzałych muzyków. To nie jest aż tak częste. Na tej płycie nie ma słabych utworów, nie jest to zlepek ciekawych pomysłów, muzycy nie popisują się na siłę swoimi umiejętnościami. Grają w trio. Czyli w trzech. Równorzędnie. I nie przypadkiem jedyną nie ich kompozycją na płycie jest "Blue In Green", którą napisał Miles, albo Miles z Billem Evansem, wieczna to kontrowersja. W każdym razie od czasu legendarnego albumu trio Billa Evansa "Portrait In Jazz" ta kompozycja stała się credo wszystkich jazzowych trio fortepian-kontrabas-perkusja.

Jeszcze jedną rzecz koniecznie trzeba o tej płycie powiedzieć: ten krążek przepełnia miłość do melodii jak i brzmienia. Do melodii eleganckiej, wyrafinowanej, lecz wpadającej w ucho, tak łatwo że chce się ją nucić cały dzień.” – pisał Maciej Nowotny w portalu polish-jazz.blogspot.com  

 

Zespół tworzą: pianista i kompozytor Jan Jarecki, student gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie Włodzimierza Nahornego i Sławka Jaskułke, mający na koncie współpracę z trójmiejskimi teatrami, dla których komponuje muzykę; kontrabasista Michał Aftyka, student katowickiej Akademii Muzycznej, na co dzień związany z warszawskim i łódzkim środowiskiem jazzowym oraz perkusista i producent Marcin Sojka, absolwent Wydziału Jazzu ZS Bednarska, obecnie student łódzkiej Akademii Muzycznej.

JAH Trio znalazło się w finale International Jazz Competition Bucharest 2020 oraz Jazz Juniors 2020, gdzie otrzymali jedno z wyróżnień.