Festen / Replicant: Musical Odyssey

Festen / Replicant: Musical Odyssey

40 zł – ulgowe* / 75 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury / 80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

Festen / Replicant: Musical Odyssey


  • 10.11.2023 | 20:00

  • Skład

    Festen / Replicant: Musical Odyssey /
    Damien Fleau - saksofon, syntezator, Maxime Fleau – perkusja, Jean Kapsa - fortepian, syntezator; Oliver DeGabriele - gitara basowa


Ella Fitzgerald wystąpiła w reklamie KFC, Herbie Hancock wcielił się w rolę Ministra Obrony w filmie "Valerian" Luca Bessona, a Cannonball Adderley zagrał w serialu "Kung-fu" z Davidem Carradinem - jazz zawsze był blisko kultury popularnej, nawet jeżeli próbowano go niekiedy odgradzać od niej i stawiać wyżej w hierarchii. Francuski kwartet Festen albumem "Replicant: Musical Odyssey" pokazał, że z takiego mezaliansu również dla muzyki może powstać coś wyjątkowego i dopisał jazzowy spin-off do "Blade Runnera", opowiadany z perspektywy Roya Batty'ego - bohatera granego przez Rutgera Hauera.

Nie brakuje na nowym wydawnictwie Francuzów futurystycznych syntezatorów, są też równie kosmiczne solówki odgrywane na pozostałych instrumentach i gęsta atmosfera przypominająca zatłoczoną, futurystyczną metropolię znaną z filmu Ridleya Scotta. W recenzji na łamach francuskiego magazynu Citizen Jazz zaznaczono: "Dzięki muzyce dla umysłu i ciała - dalekiej od często pustej skorupy określanej mianem nowej sceny jazzowej - nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że Festen ma coś własnego do powiedzenia i że ma historie, które chce opowiadać".

 

Podczas festiwalu Jazz Jantar "Replicant: Musical Odyssey" zostanie wykonany w Polsce premierowo i będzie to także pierwszy koncert Festen nad Wisłą.

pierwszy raz w Polsce
Jeune France