Emma Rawicz

Emma Rawicz

Karnety (1-dniowe):

40 zł – ulgowe

75 zł – na Kartę do Kultury

80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

Emma Rawicz


  • 16.03.2024 | 21:30

  • Skład

    Emma Rawicz / Chroma 

    Emma Rawicz – saksofon, Ivo Neame – fortepian, Freddie Jensen - gitara basowa, Asaf Sirkis - perkusja


Od pierwszy polskich koncertów Shabaki Hutchingsa, Binkera Goldinga czy Kamaala Williamsa po najnowsze projekty kolejnego pokolenia - na Jazz Jantar brytyjską scenę jazzową śledzimy bardzo uważnie i regularnie prezentujemy kolejne stadia jej ewolucji. Jedną z najciekawszych postaci ostatnich lat jest natomiast saksofonistka, której korzenie sięgają Polski - Emma Rawicz.

"Delektujcie się tymi dźwiękami!" - takim poleceniem kończy się recenzja albumu "Chroma" opublikowana na portalu Jazzwise, równie wylewny był John Fordham, słynny krytyk The Guardian, według którego "prędkość ewolucji Rawicz nie wykazuje oznak spowolnienia". Świetlaną przyszłość saksofonistki wieszczy również portal All About Jazz: "Na całym albumie da się wyczuć zaraźliwą energię, w którą możemy się jedynie wsłuchiwać i ze niecierpliwieniem wyczekiwać na to, co przyszłość przyniesie Rawicz".

W wieku zaledwie dwudziestu dwóch lat brytyjska saksofonistka, kompozytorka i aranżerka dała się poznać jako wyjątkowy talent, czego dowodami są liczne nagrody, między innymi Drake Yolanda Award 2021; tytuł Najlepszej Debiutantki na Parliamentary Jazz Awards 2022 czy awans do finału konkursu BBC Young Jazz Musician. W marcu Rawicz po raz pierwszy wystąpi natomiast w Gdańsku, a koncertach w ramach festiwalu Jazz Jantar będzie także polską premierą albumu "Chroma".

 

polska premiera
Britain.Now