Emma-Jean Thackray

Emma-Jean Thackray

Bilety obejmują dwa koncerty

45 zł – ulgowe

85 zł – zniżka Karta do Kultury 
90 zł – bez zniżek 

Informacja o karnetach

Emma-Jean Thackray


  • Sala Suwnicowa
  • 29.10.2022 | 21:30

  • Skład

    Emma-Jean Thackray - wokal, trąbka, Dougal Taylor – perkusja, Lyle Barton – klawisze, Matthew Gedrych - gitara basowa
     


Debiut angielskiej liderki i producentki to fascynująca mieszanka spiritual jazzu z orkiestrą dętą, która potrafi zabrzmieć w pełni psychodelicznie, pozostając jednocześnie ugruntowaną w pomysłowych aranżacjach - tak album "Yellow" opisał serwis Pitchfork, porównując go jednocześnie do tak różnorodnych postaci, jak Flying Lotus, Alice Coltrane, Roy Ayers, Kendrick Lamar albo Sun Ra.

Inspiracje stojące za twórczością brytyjskiej trębaczki i wokalistki mogą się wydawać skrajnie odmienne, ale w rzeczywistości z zaskakującą łatwością łączy soul, funk oraz różnorodne odmiany jazzu - od bardziej nastrojowego i refleksyjnego po taneczny acid jazz. Podejście Thackray do muzyki to z jednej strony wynik własnych fascynacji, z drugiej rezultat wieloletniego studiowania muzyki pod okiem Keitha Tippetta, pianisty, który nagrał niezliczone solowe albumu, a także współpracował z King Crimson, Derekiem Baileyem czy Arthurem Brownem. Jej atutami są jednak nie tylko umiejętności techniczne czy kompozytorskie, ale także aura, jaką potrafi wokół siebie i swojej muzyki roztaczać. Na łamach NME opisano ją słowami:

"Yellow" jest afirmującym życiem zbiorem utworów, który pomoże osobom potrzebującym czegoś, co pozwoli uchwycić się wizji przyciemnionego światła na końcu bardzo, bardzo ciemnego tunelu. [...] Nawet jeżeli tylko na godzinę, Thackray pragnie, żebyś zapomniał o swoich problemach.

Koncert Emmy-Jean Thackray podczas festiwalu Jazz Jantar będzie jej drugim występem w Polsce i pierwszym w Trójmieście.
 

Sygnowane: Britain Now