Dominik Bukowski, Dominik Kisiel Duo / Delta Scuti

Dominik Bukowski, Dominik Kisiel Duo / Delta Scuti

E -bilety: 20 i 15  zł na 15.05.2021

(obejmują 2 koncerty danego dnia: Pokusa i Dominik Bukowski, Dominik Kisiel Duo ) – tylko w sklepie internetowym

Informacja o karnetach

e-bilety na transmisje koncertów (obejmują 2 koncerty danego dnia) – tylko w sklepie internetowym 15 zł – przedsprzedaż do g.20.00 na dzień przed koncertem 20 zł – sprzedaż kończy się godzin

Dominik Bukowski, Dominik Kisiel Duo / Delta Scuti


  • 15.05.2021 | 21:30

  • Skład

    Dominik Bukowski – wibrafon / Dominik Kisiel - fortepian 
     


Trójmiejską scenę będzie reprezentował duet wibrafonisty Dominika Bukowskiego i pianisty Dominika Kisiela, którzy zapowiadają koncerty jako otwartą sesję improwizowaną. Jak sami mówią, inspirują się nawzajem i szukają nowych wspólnych przestrzeni muzycznych.

Dominik Bukowski - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu. W 2020 uznany za najlepszego wibrafonistę w ankiecie JAZZ TOP według magazynu Jazz Forum. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002 wraz ze swoim zespołem Blue Mind Quartet.
Jego płyta „PROJEKTOR” oraz „SUFIA” z amerykańskim trębaczem Amirem ElSaffarem znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt roku według miesięcznika Jazz Forum oraz innych zestawieniach najlepszych płyt jazzowych, zaś VICE VERSA została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010. 
Grał i nagrywał z takimi muzykami jak Amir ElSaffar, Tim Hagans, Soweto Kinch, Nigel Kennedy, Cikada Quartet, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski i inni. 

Dominik Kisiel  - pochodzi z Lublina. Jest laureatem wielu konkursów solo i z zespołem Dominik Kisiel Exploration Quartet m.in. LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej 2018, NOVUM Jazz Festival 2018 w Łomży. Autor cyklu koncertów improwizowanych PIANOWORKS. Na swoim koncie ma dwie płyty – „Exploration” i „Live at Radio Katowice”. Wykładowca w  Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2019 roku nominowany do nagrody muzycznej Fryderyki w kategorii debiut roku.
 

premiera
Sygnowane: Polska Scena Jazzowa