Devils of Moko

Devils of Moko

Bilety obejmują dwa koncerty

45 zł – ulgowe

85 zł – zniżka Karta do Kultury 
90 zł – bez zniżek 

Informacja o karnetach

90 zł – bez zniżek
Kup bilet

Devils of Moko


  • Sala Suwnicowa
  • 12.11.2022 | 21:30

  • Skład

    Mulele Matondo – bass, Dominic J Marshall – fortepian, Synths, Sam Gardner - perkusja


Członkowie Devils of Moko spotkali się pierwszy raz dziesięć lat temu w African Ensemble w Leeds College of Music. Już po kilku godzinach wspólnego jammowania zagrali swój pierwszy koncert. Później nastąpiła dłuższa przerwa, aż do roku 2018, kiedy to postanowili znów pograć razem. I właśnie wtedy zrodził się materiał na ich pierwszy album zatytułowany „One”, który ukazał się w 2020 roku. Kto stoi za nazwą Devils of Moko? Pianista Dominic J Marshall (Dominic J Marshall Trio, The Cinematic Orchestra), basista Mulele Matondo (Kongo Dia Ntotila) i perkusista Sam Gardner (Septabeat, Samadhi Quintet). Trio znakomicie wpisuje się w tkankę nowej sceny jazzowej w Wielkiej Brytanii.

Eklektyczna muzyka Devils of Moko jest wypadkową przeróżnych wpływów. - „Jeśli muzyka to woda, jesteśmy jak ryby” – mówi basista Matondo, dodając, że odkrywanie dla nich niezbadanych terenów jest naturalną sprawą. W nagraniach Devils of Moko można się doszukać wielu odniesień, w tym do muzyki elektronicznej m.in. z okolic drum'n'bassu, a także spiritual jazzu czy kongijskiej rytmiki. Jak sami piszą o sobie, w szeregach Devils Of Moko nie ma miejsca na ego. Muzyka jest organiczna, a każda zagrana w pełnym szacunku nuta jest odpowiedzią na kolejną nutę, to ciągły dialog oparty na współpracy. Devils of Moko wystąpią po raz pierwszy w Polsce!  

- „Solidna mieszanka dźwięków i stylów, układająca się w poruszający i satysfakcjonujący muzycznie kawałek Nu Jazzu” - Staccatofy.com

 

 

pierwszy raz w Polsce
Sygnowane: Britain Now