Dell Lillinger Westergaard

Dell Lillinger Westergaard

30 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu, 45 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu, 50 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

Informacja o karnetach

Bilety na koncerty (obejmują 2 koncerty danego dnia)

30 zł , 45 zł, 50 zł
Kup bilet

Dell Lillinger Westergaard


  • 17.07.2021 | 21:30

  • Skład

    Dell Lillinger Westergaard / Beats / Avant Days / polska premiera
    Christopher Dell – wibrafon / Christian Lillinger – perkusja / Jonas Westergaard - kontrabas 

     


"W otwierającym album utworze (Configuration I) nie ma określonego rytmu, w zamian zaproponowano przyciągający zbiór kolorów i tekstur. Chwilę później osobliwy sposób gry Lillingera wychodzi na front, co sprawia, że większość materiału ma radosny, wiedziony przez polirytmiczny labirynt charakter, czasami delikatnie podrasowany przez użytą w postprodukcji elektronikę. Niekiedy trio zdaje się na szybko konstruować coś na wzór połamanego hip-hopu, ale nie powstrzymuje go to także przed interpretowaniem jednej z bagateli Weberna" - tak o najnowszym albumie berlińskiego zespołu można przeczytać w recenzji opublikowanej w serwisie The Quietus.

 

Trwające nieco ponad pół godziny wydawnictwo jest jednak zapisem zaledwie fragmentu znacznie obszerniejszego dzieła, liczącego trzynaście godzin i zarejestrowanego za jednym podejściem w niewielkim studiu eksperymentu. Wyzwanie niemalże nadludzkie, ściśle związane z akademickimi badaniami nad rytmem i najmniejszymi elementami muzycznych struktur prowadzonymi od lat przez Christophera Della - muzyka, doktora psychologii, wizjonera, którego działalność sięga początku lat 90.

 

Dyskografia tria współtworzonego przez Christiana Lillingera (znanego ze współpracy z Joachimem Kühnem, Wadadą Leo Smithem, Evanem Parkerem, Joe Lovano albo Peterem Brötzmannem) oraz Jonasa Westergaarda (występował i nagrywał z Michaelem Wollnym czy Markiem Schmollingiem) obejmuje trzy albumy i jest spójną całością ukazującą szeroko zakrojoną wizję muzyki opisanej przez norweski portal Salt Peanuts jako "masywna i mocna, niemal mechaniczna, bezwzględna oraz bezkompromisowa".

Podczas letniej odsłony festiwalu Jazz Jantar polska publiczność po raz pierwszy będzie mogła usłyszeć materiał z albumu "Beats" na żywo.