Chelsea Carmichael / The River Doesn't Like Strangers

Chelsea Carmichael / The River Doesn't Like Strangers

Bilety obejmują dwa koncerty

45 zł – ulgowe

85 zł – zniżka Karta do Kultury 
90 zł – bez zniżek 

Informacja o karnetach

90 zł – bez zniżek
Kup bilet

Chelsea Carmichael / The River Doesn't Like Strangers


  • Sala Suwniocowa
  • 12.11.2022 | 20:00

  • Skład

    Chelsea Carmichael – saksofon, Nikos Ziarkas - gitara elektryczna, Joe Downard - gitara basowa, Olly Sarkar - perkusja

     


Kiedy Shabka Hutchings (Sons of Kemet, The Comet Is Coming) zakładał w ubiegłym roku własne wydawnictwo - Native Rebel - Chelsea Carmichael była jedną z pierwszym osób, które postanowił zaprosić do współpracy i do tego stopnia zaangażował się w działania związane z jej debiutanckim albumem, że osobiście skomponował większość utworów i samodzielnie całość wyprodukował.

Carmichael choć dopiero w tym roku wydała pierwszy materiał sygnowany własnym nazwiskiem, jest jednak doświadczoną saksofonistką, która sprawdzała się w niejednej stylistyce. Można ją usłyszeć na znakomitych jazzowych wydawnictwach z Wielkiej Brytanii z ostatnich lat - u Seed Ensemble, Mosesa Boyda czy Emmy-Jean Thackray - ale także na pierwszej EP-ce lofi popowego Pumy Blue; na jednym z najważniejszych hip-hopowych albumów w historii Wielkiej Brytanii - "Sometimes I Might Be Introvert" Little Simz czy na pierwszym albumie The Smile, projektu Thoma Yorke'a i Jonny'ego Greenwooda z Radiohead oraz Toma Skinnera z Sons of Kemet.

Tak bogate doświadczenia przełożyły się na śmiałą i poszukującą własną muzykę, o której w recenzji portalu AllMusic można przeczytać: "The River Doesn't Like Strangers" to pokaz umiejętności solistki i kompozytorki, która prezentuje się w pełni ukształtowanej formie. Na łamach Backseat Mafia podkreślono z kolei zdolność tych dziewięciu kompozycji do przenoszenia słuchaczy w miejsce, gdzie przyziemne problemy tracą na znaczeniu: To album, który powinno się słuchać w całości, tak jak został nagrany, bo żaden z utworów nie ma przewagi nad innymi. Ciesz się nim zgodnie z zamiarami autorki, a może się okazać idealnym albumem, kiedy potrzeba chwili wytchnienia, jeżeli nie w ogóle idealnym jazzowym albumem na długi czas.

Występ podczas festiwalu Jazz Jantar będzie pierwszym kwartetu Chelsea Carmichael w Polsce.

 

pierwszy raz Polsce
Britain Now