Charles Mingus Group

Charles Mingus Group

20 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu, 25 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu, 30 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

Informacja o karnetach

20 zł, 25 zł, 30 zł
Kup bilet

Charles Mingus Group


  • 25.07.2021 | 20:00

  • Skład

    Charles Mingus Group  / All That Jazz

    Franciszek Pospieszalski - kontrabas / Piotr Damasiewicz – trąbka / Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy / Franciszek Raczkowski – fortepian / Bartosz Szablowski - perkusja 


Nazwa zespołu brzmi prowokacyjnie, bowiem legendarny amerykański jazzman, którego nazwisko się tu pojawia, zmarł ponad 40 lat temu. Charles Mingus Group to raczej hasło programowe koncertu, którego bohaterami będą: Piotr Damasiewicz, Marek Pospieszalski, Franciszek Raczkowski, Bartosz Szablowski i Franciszek Pospieszalski.

- Jakieś siedem lat temu dostałem płyty Charlesa Mingusa pod choinkę i co jakiś czas do nich wracałem. Są dla mnie wyjątkowe, bo rzadko spotyka się albumy, na których bebop połączony jest z bardzo dowolną improwizacją. A tutaj następują gwałtowne zmiany charakterów, temp i klimatów - mówił Franciszek Pospieszalski, lider zespołu Charles Mingus Group.

Muzycy przypomną repertuar legendarnego amerykańskiego kontrabasisty Charlesa Mingusa, przede wszystkim utwory z płyt „Changes One” oraz „Changes Two”, które są albumami z ostatnich lat jego kariery.

- To płyty nagrane u schyłku jego życia. To była bardzo ciekawa era, gdzie ścierały się kontrasty ballad i niebywałych swingowych fastów - podkreślił muzyk. - Myślę, że Mingus przekładał na płyty również swój silny charakter. Potrafił być bezwzględny, czasem zaborczy i agresywny. W kompozycjach umieszczał również swoje przemyślenia polityczne i antyrasistowskie. Ale są też utwory poświęcone kobietom - dodał.

W nagraniu albumu brał udział pianista Marcel Baliński, na koncercie w Żaku zastąpi go Franciszek Raczkowski