Cassius Cobbson / Sankofa

Cassius Cobbson / Sankofa

Karnety (1-dniowe): 40 zł – ulgowe / 75 zł – na Kartę do Kultury / 80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

Cassius Cobbson / Sankofa


  • Sala Suwnicowa
  • 13.07.2024 | 20:00

  • Skład

    Cassius Cobbson / Sankofa

    Cassius Cobbson - instrumenty klawiszowe/perkusja, Nathaniel Ricketts - perkusja, Basile Petite - gitara basowa, Solomon Kola - gitara elektryczna, Sam Tunnicliffe - saksofon
     


Cassius Cobbson po raz pierwszy wystąpił na Jazz Jantar ubiegłej jesieni, jako perkusista tria pochodzącej z Peru, rezydującej w Londynie Allexy Navy. Intensywną, żywiołową grą oczarował nas do tego stopnia, że od razu umówiliśmy się na rychły powrót, tym bardziej, że w solowej twórczości dwudziestodwuletni muzyk prezentuje znacznie obszerniejszy wachlarz możliwości – gra także na fortepianie i syntezatorach, a do tego śpiewa i odnosi się do inspiracji sięgających od jazzowych tradycji przez muzykę klubową i rockową po etniczne brzmienia Ghany, kraju jego przodków.

W 2023 roku Cobbson wydał pierwszy album pod własnym nazwiskiem – „Sankofa”, a o jego wieloznaczeniowości i różnorodności opowiadał w wywiadzie udzielonym portalowi Soundrive: „Chociaż pochodzę z Ghany, mieszkam obecnie w Wielkiej Brytanii, urodziłem się i wychowałem w Londynie. [...] Ta myśl towarzyszyła mi, kiedy pracowałem nad albumem, ale chciałem ją uchwycić przez pryzmat różnych stylów i gatunków. Kiedy podejmie się takiego zadania, trzeba mieć ogromną świadomość przekazu, z jakim próbuje się wyjść do publiczności. Muzyka ma wielką siłę, tożsamość ma wielką siłę i nie jest to wyłącznie kwestia przeszłości. [...] Kultura i tożsamość są dla mnie najistotniejsze, chciałem podkreślić je na albumie i będę podkreślał w przyszłej muzyce”.

W lipcu Cobbson po raz pierwszy przedstawi autorski program polskiej publiczności, a towarzyszyć mu będą młodzi muzycy z brytyjskiej sceny jazzowej, kolejne pokolenie po już uznanych Mosesie Boydzie, Nubyi Garcii czy Shabace Hutchingsie.
 

pierwszy raz w Polsce
Britain.Now