Blacks' Myths / Blacks' Myths / Blacks' Myths III

Blacks' Myths / Blacks' Myths / Blacks' Myths III

Bilety obejmują dwa koncerty

40 zł – ulgowe

75 zł – zniżka Karta do Kultury 
80 zł – bez zniżek 

 

Informacja o karnetach

Blacks' Myths / Blacks' Myths / Blacks' Myths III


  • Sala Suwnicowa
  • 18.03.2023 | 21:30

  • Skład

    Luke Stewart - gitara basowa, elektronika, Warren G. "Trae" Crudup III – perkusja


Co łączy Heroes Are Gang Leaders, Irreversible Entanglements i James Brandon Lewis Trio? Poza występami na Jazz Jantar i spójnymi, głośno artykułowanymi poglądami, które lider ostatniego z tych projektów opisał w wywiadzie opublikowanym w naszym katalogu słowami: "Chodzi nam o rzucanie światła na prawdę, która nie jest narracją przytakiwania, lecz oporem przeciwko kupowanej prawdzie", także wyjątkowa sekcja rytmiczna złożona z Luke'a Stewarta i Warrena G. "Trae'a" Crudupa III. Tym razem waszyngtońscy muzycy przyjadę do Gdańska w duecie i przedstawią autorską wizję muzyki, jakiej po składzie złożonym wyłącznie z perkusji i gitary basowej nikt nie mógłby się spodziewać.

Historia i pamięć związane z życiem Afroamerykanów w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni stuleci to zagadnienia szczególnie istotne dla duetu, a zwłaszcza postrzeganie ich przez pryzmat swojej codzienności, zestawianie z własnymi doświadczeniami. Niektóre z odległych wydarzeń mogą być mitologizowane, inne - mimo upływu czasu - pozostają niezmiennie aktualne, ale każde z nich można jeszcze raz opowiedzieć w osobisty sposób poprzez muzykę.

"Głównym pytaniami są tutaj: »Co to jest?« i »Dla kogo to jest?«. Pierwsze wynika z działalności kolejnego pokolenia muzyków na nowo przyglądających się jazzowym strukturom, jego językowi i miejscu w tradycji afroamerykańskiej. Drugie zmusza punk rock do zrozumienia, w jaki sposób powinien zaakceptować swoje czarne korzenie i wyznaczyć cele w muzyce w tyglu ery Trumpa" - tak zawartość albumu "Blacks' Myths II" opisano w recenzji portalu Pitchfork, ale podczas koncertu w Żaku usłyszymy muzykę nie tylko z wydawnictwa sprzed trzech lat, wybrzmią również najnowsze utwory z wciąż formującego się trzeciego wydawnictwa (premierę zaplanowano na czerwiec 2023 roku). Publiczność Festiwalu Jazz Jantar jako jedna z pierwszych będzie mogła wysłuchać ich na żywo.