Allexa Nava Trio

Allexa Nava Trio

1-dniowe karnety:

40 zł – ulgowe* / 75 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury / 80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

Allexa Nava Trio


  • 28.10.2023 | 20:00

  • Skład

    Allexa Nava Trio

    Allexa Nava – saksofon, Li Sing Chi - instrumenty klawiszowe, Cassius Cobbson – perkusja


Dwudziestodwuletnia Allexa Nava opublikowała dopiero trzy utwory, ale tyle wystarczyło, by trafiła pod skrzydła właściwych osób - do Tomorrow's Warriors, agencji zajmującej się rozwojem jazzowych artystów i artystek z Wielkiej Brytanii od 1991 roku, w przeszłości współpracującej między innymi z Nubyą Garcią, Binker & Moses, Ezra Collective czy Sons of Kemet. Nie tylko Nava czerpie jednak z dorobku od ponad dekady niezmiennie popularnej i zaskakującej brytyjskiej sceny jazzowej, jej trio to doskonały przykład fascynującej muzyki stworzonej w multikulturowym tyglu.

Nava pochodzi z Peru, edukację muzyczną rozpoczęła w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Limie, a od kilku lat kontynuuje ją w Anglii. Każdy z dotąd opublikowanych singli zarejestrowała w innym składzie, w innych występuje również na scenach, a do Gdańska przyjdzie w towarzystwie pochodzącego z Hongkongu pianisty Li Sing Chi oraz perkusisty Cassiusa Cobbsona, którego korzenie sięgają Ghany. Ten ostatni jest najbardziej doświadczony w tym gronie - na początku sierpnia opublikował pierwszy solowy album, "Sankofa", gdzie pokazał się w roli pianisty o zainteresowaniach sięgających od free jazzu przez fusion po afrobeat.

Między innymi te trzy dopiero stawiające pierwsze kroki na scenie postacie będą w kolejnych latach kształtować londyńskie brzmienie, a występ na festiwalu Jazz Jantar będzie nie tylko ich pierwszym polskim koncertem, ale jednym z pierwszych w tym składzie w ogóle.

pierwszy raz w Polsce
Young Britain