Aleksandra Kutrzepa Quartet

Aleksandra Kutrzepa Quartet

Bilety: 50 zł w dniu 6.11.2020 są ważne na koncerty

New Bone i Aleksandra Kutrzepa Quartet

Na koncertach obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania

Informacja o karnetach

Aleksandra Kutrzepa Quartet


  • 06.11.2020 | 20:45

  • Skład

    Aleksandra Kutrzeba Quartet / Polska Scena Jazzowa
    Aleksandra Kutrzepa – skrzypce / Bartłomiej Garczyński – gitara / Michał Studniarek – bas / Robert Kutrzepa - perkusja„Marmaind” to już druga płyta kwartetu Aleksandry Kutrzepy. To jednocześnie kolejna przygoda z muzyką pełną nieoczywistych zwrotów akcji i free-jazzowej swobody. Dobrze jest też stwierdzić, że zespół dosyć konsekwentnie realizuje swoje pomysły, tworząc w pewnym sensie artystyczną niszę. W skład kwartetu wchodzą utalentowani i niezwykle wszechstronni muzycy – gitarzysta Bartłomiej Garczyński, basista Michał Studniarek i perkusista Robert Kutrzepa. Paradoksalnie ich uniwersalność przejawia się właśnie w pewnym ukierunkowaniu ich muzyki. Tylko z ogromną wyobraźnią muzyczną można stworzyć projekt na swój sposób oryginalny i w jakiś sposób sprofilowany. (…)
Aleksandra Kutrzepa z zespołem stworzyła własny język artystycznej wypowiedzi. Do tego czerpiąc z tego wszystkiego, co stanowi historię pewnej awangardy, otwartości improwizacyjnej, a także wspomnianego free-jazzu, kwartet nadał temu wydarzeniu wyraźny ton autentyczności.
Odrobina ekstrawagancji dodaje pikanterii całemu wydarzeniu. Obok silnie zaznaczonych skrzypiec, kolejne instrumenty także umiejętnie przenikają się, często ustępując miejsca na korzyść innego. (…)
Kiedy wsłuchujemy się w dźwięki gitary, a także basu i perkusji, zaczynamy rozumieć przekaz poszczególnych utworów. Odnajdujemy w nich nie tylko elementy artyzmu, ale też zwykłą ludzką wrażliwość. Jedynie ciężko jest złapać ciągłość poszczególnych kompozycji, jednak taki był cel, żeby każdy utwór mógł być odrębną opowieścią.
Łukasz Dębowski / polskaplyta-polskamuzyka.pl

Zespół Aleksandra Kutrzepa Quartet powstał w 2015 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Instytutu Muzyki na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Lublinie. Muzycy łączą elementy współczesnego jazzu i free jazzu z muzyką ilustracyjną, wykorzystując elektronikę wspierającą barwę akustycznych instrumentów.

 

Polska Scena Jazzowa