Alabaster DePlume / Come with Fierce Grace

Alabaster DePlume / Come with Fierce Grace

Karnety (1-dniowe):

40 zł – ulgowe

75 zł – na Kartę do Kultury

80 zł – bez zniżek

Informacja o karnetach

80 zł – bez zniżek
Kup bilet

Alabaster DePlume / Come with Fierce Grace


  • Sala Suwnicowa
  • 15.03.2024 | 21:30

  • Skład

    Alabaster DePlume / Come with Fierce Grace 

    Alabaster Alabaster DePlume - saksofon, gitara, wokal, Momoko Gill - perkusja, wokal, Ruth Goller - gitara basowa, wokal, Mikey Kenney - skrzypce, wokal


Angus Fairbairn nie jest wirtuozem saksofonu, ale odznacza się inną, istotniejszą cechą – ma własny, wyjątkowy głos i nie waha się przemawiać nim głośno i wyraźnie. Ten fenomen spostrzegł Bartek Chaciński, który w recenzji albumu Come with Fierce Grace z 2023 roku o występującym pod pseudonimem Alabasterze DePlume napisał: "Nie zapina wszystkiego na ostatni guzik, nie cyzelując całości, ale pozwalając pięknu wyzierać z relatywnego bałaganu. Podobnie jak na innych płytach, i tu znajdziemy szkice, sowizdrzalskie pomysły rzucone z nonszalancją i nierozwinięte - ale też znajdziemy świetne i nieoczywiste efekty improwizacji, a nawet formy na pograniczu geniuszu [...]".

"Come with Fierce Grace" doceniły opiniotwórcze media. W recenzji opublikowanej na portalu Pitchfork można było przeczytać: "Muzyka DePlume'a zachęca do oddania się pierwotnej czystości myśli, niezmąconej emocjonalną autocenzurą, której wymagają współczesne interakcje społeczne"; tekst opublikowany w serwisie PopMatters głosił z kolei: "Pozycja obowiązkowa dla fanów jazzu i każdego, kto docenia bogatą i refleksyjną sztukę", a The Guardian opisał wydawnictwo jako "wysublimowaną, minimalistyczną improwizację".

 

W Polsce Alabaster DePlume występował w 2022 roku na wyprzedanym koncercie organizowanym w ramach rozgrzewki przed katowickim Off Festivalem. Do Gdańska przyjedzie po raz pierwszy i odegra improwizowany set w oparciu o materiał z "Come with Fierce Grace".

polska premiera
Britain.Now