Przemysław Chmiel Quartet / Witchcraft

Przemysław Chmiel Quartet / Witchcraft

E -bilety: 20 i 15  zł na 14.05.2021

(obejmują 2 koncerty danego dnia:Przemysław Chmiel Quartet i RGG) – tylko w sklepie internetowym

Informacja o karnetach

E -bilety: 20 i 15  zł na 13.05.2021 (obejmują 2 koncerty danego dnia) – tylko w sklepie internetowym

20 zł i 15 zł
Kup bilet

Przemysław Chmiel Quartet / Witchcraft


  • 14.05.2021 | 20:00

  • Skład

    Przemysław Chmiel – saksofon / Mateusz Gramburg – fortepian / Piotr Narajowski – kontrabas / Michał Szeligowski - perkusja
     


Muzycy tworzący Przemysław Chmiel Quartet pojawią się w Żaku pierwszy raz.  
Zagrają materiał z albumu „Witchcraft”. O płycie Jędrzej Janicki w jazzpress.pl pisał, że „to bardzo mocny debiut. Zachwyca zdolność muzyków do „żonglowania” jazzowymi estetykami. Być może w toku rozwoju artystycznej ścieżki warto te rozproszone inspiracje zsyntetyzować w indywidualne wyraziste brzmienie, jednak nie marudźmy ponad miarę. „Witchcraft” to bardzo ciekawa płyta, zwłaszcza dla tych, którzy lubią być w nienachalny sposób zaskakiwani. (…)
Czarodziejstwo (bo chyba mniej więcej w taki sposób przetłumaczyć należy termin witchcraft) to bardzo szerokie pojęcie odnoszące się do ogółu zdolności magicznych i towarzyszących im praktyk. Przy odrobinie dobrej woli za tego typu aktywność uznać można również muzykę jazzową z całym jej bogactwem i różnorodnością. Doskonale ujmuje to debiutancki album kwartetu dowodzonego przez saksofonistę Przemysława Chmiela – a samo nagranie nie bez przyczyny zatytułowane zostało właśnie Witchcraft.
Obok wspomnianego Chmiela zespół współtworzą pianista Mateusz Gramburg, kontrabasista Piotr Narajowski oraz perkusista Michał Szeligowski – cała czwórka to dobrzy znajomi z katowickiej Akademii Muzycznej. Nie o personalia i relacje towarzyskie nam jednak chodzi, lecz o muzykę, którą – jak przyznać trzeba – wymienieni artyści tworzą z naprawdę dużym polotem.”

Sygnowane: Młoda Polska