Oholo!

Oholo!

Bilety obejmują dwa koncerty ( Oholo! Stian Westerhus / Redundance )

30 zł – ulgowe

55 zł – zniżka Karta do Kultury 
60 zł – bez zniżek 

Informacja o karnetach

Oholo!


  • Ogródek Kawiarni Klubu Żak
  • 15.07.2022 | 20:00

  • Skład

    Andrej Fon – saksofon tenorowy, klarnet; Jure Boršič – saksofon altowy, Marko Jenič – skrzypce, Andrej Boštjančič Ruda – gitara elektryczna, Jošt Drašler – kontrabas, Tomaž Grom – kontrabas, elektronika, Vid Drašler – perkusja

     


Septet Oholo! łączy różnorodne jazzowe formy z muzyką afrykańskich orkiestr dętych, przekształcając je w abstrakcyjne, energetyczne, wielowarstwowe kompozycje tętniące siłą wolnej improwizacji z dużym ładunkiem rytmu i groove’u. „Skład grupy jest w pewien sposób nieregularny – dwóch kontrabasistów, perkusista i gitarzysta wypełniają zadania odległe od roli tradycyjnie rozumianej sekcji rytmicznej – to jest zamiast kłaść fundament pod grę pozostałych muzyków, są raczej równoprawnymi partnerami w kreowaniu tej wielowarstwowej, wysoce rytmicznej i różnorodnej melodycznie muzyki. (…)” – pisze Mario Batelić z Radio Študent Ljubljana.  

Debiutancki album grupy pt. „Mnogobolje” ukazał się w 2020 roku nakładem wydawnictwa Zavod Sploh, a zespół pojawił się na scenach słoweńskich festiwali takich jak Druga Godba czy Ljubljana Jazz Festival. „Oholo! Z pewnością pałają czystą miłością do grania i cieszą się radością z tym związaną. Niemożliwym jest pominąć, jak głęboko zanurzeni są w tym, co robią, a przy tym dalecy są od powtarzania historycznych free-jazzowych formuł (…)  w ten sposób pozostają odrębną, rdzenną i postępową jednostką". –  opowiada Gregor Bauman z magazynu Odzven.

 

pierwszy raz w Polsce
Sygnowane: Jazz ze Słowenii