Binker & Moses / Feeding the Machine

Binker & Moses / Feeding the Machine

Bilety obejmują dwa koncerty (Binker & Moses / James Brandon Lewis Quartet )

40 zł – ulgowe

75 zł – zniżka Karta do Kultury 
80 zł – bez zniżek 

Informacja o karnetach

Binker & Moses / Feeding the Machine


  • Sala Suwnicowa
  • 17.07.2022 | 19:00

  • Skład

    Binker Golding - saksofon, Moses Boyd - perkusja, Max Luthert - syntezatory, elektronika

     


"Wyprzedzają konkurencję o lata świetlne" - tak o "Feeding the Machine", najnowszym albumie duetu Binker and Moses, można było przeczytać w magazynie Mojo, który dodatkowo wystawił mu rzadką, maksymalną ocenę. Wspólna działalność saksofonisty znanego ze współpracy z Zarą McFarlane i jednego z najbardziej cenionych perkusistów młodego pokolenia (z jego umiejętności korzystali między innymi Beyoncé, Little Simz, Floating Points czy Four Tet) sięga jednak niemal dekadę wstecz i w podobnych superlatywach byli opisywani ilekroć publikowali kolejne wydawnictwo.
"Feeding the Machine" wyróżnia się na tym tle między innymi ze względu na szereg nowych doświadczeń, jakie w trakcie pięcioletniej przerwy we wspólnej działalności zdobyli członkowie duetu. Moses Boyd przed dwoma laty zabłysnął znakomitym solowym debiutem - "Dark Matter", gdzie połączył jazz z afrobeatem, dubem czy grimem. Magazyn NME opisał to wydawnictwo jako "ambitne dzieło w pełnym zakresie, gdzie perkusista nieustannie wprowadza innowacje i niezmiennie imponuje". Własny projekt rozwijał także saksofonista, o czym publiczność Jazz Jantar mogła się przekonać w 2018 roku - podczas jesiennej odsłony festiwalu gościliśmy Binker Golding Band w składzie z dzisiaj rozchwytywanym pianistą, Joe Armonem-Jonesem.

Zebranie tych wszystkich doświadczeń w całość zaowocowało materiałem, który portal Clash opisał słowami: "To nie tylko jak dotąd największy album duetu, ale również najlepszy. Opiera się na ich niezwykłych karierach i sprawia, że zaczynamy zastanawiać się, czym powinien zajmować się jazz w 2022 roku. Odpowiedzią jest głośno wykrzyczane WŁAŚNIE TYM. To album odważny, dopracowany, śmiały i cudownie chwytliwy na sposoby, jakich nikt nie mógłby się spodziewać".

Występ podczas letniej odsłony Jazz Jantar będzie polską premierą "Feeding the Machine".

 

Sygnowane: Britain Now